Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Lokalita

Malebné údolí s kvalitními sjezdovkami a současně výhodná vzdálenost od mnoha atraktivních turistických cílů učinily z Petříkova jedno z nejoblíbenějších rekreačních středisek v Jeseníkách. Přímo v obci najdete 5 vleků a v okruhu 3 km dalších10 vleků a lanovek. Je to ovšem také ideální místo na cykloturistiku, turistiku, trekking, běžky, procházky nebo houbaření.

V létě je Petříkov výchozí bod výstupu na horskou chatu Paprsek (1022 m n.m.) a na Šerák (1351 m n. m), kam lze dojet rovněž sedačkovou lanovkou a pokračovat po hřebenu Hrubého Jeseníku. V docházkové vzdálenosti od našeho ubytování je obec Ostružná, která je železniční zastávkou na trase: Šumperk, Jeseník, Krnov a také obec Ramzová, kde najdete půjčovny sportovního vybavení, lyžařské školy a nespočet sportovních, adrenalinových a turistických atrakcí. Lesy v okolí Petříkova jsou ideální pro sběr lesních plodů.

Jen pár kroků od naší chaty najdete proslavený hostinec Mazhauz. V obci Petříkov funguje celoročně několik restaurací s bohatou nabídkou teplých jídel (např. Sport-Grill, restaurace U orla).

Naše poloha: 50°12'06.8"N 17°02'49.1"E  

  • 40 m od silnice
  • 40 m od lesa
  • 60 m od sjezdovka
  • 100 m od letní bobové dráhy
  • 3 minuty pěšky k některé z restaurací či hostinců
  • 1,5 km do obce Ostružná
  • 1,5 km do obce Ramzová